Nákupní košík

Celkem 0 položek / 0 Kč

Kit na zlepšení klíčení

Klíčení semen je komplexní proces, která silně závisí na podmínkách, za kterých jsou semena vyseta. Důležitou roli hraje především vlhkost, substrát a jeho složení, teplota a také světlo. Jedná se o složitý biochemický proces jehož výsledkem je vyklíčení a růst rostliny a díky tomu lze tento proces ovlivnit a zlepšit pomocí biochemické indukce klíčení. Tento prostředek stimuluje buňky klíčících semen a má rovněž značný podíl na celkovém vývoji a růstu klíčence. Stimuluje vývoj s růst kořenového systému a především spouští "mechanismy" klíčení u semen, ktrá by jinak zůstala ve fázi dormance.

Vyvinutý roztok obsahuje přirozeně se vyskytující fytohormony, které i za normálních okolností v přírodš regulují nejen klíčení a růst, ale bezpočet dalších fyziologických funkcí rostlin. Díky obsahu látek, které se objevují i v přírodě je produkt zcela bezpečný nejen pro uživatele, ale rovněž pro životní prostředí (neobsahuje žádné agresivní chemikálie). Byl vyvinut speciálně pro semena, jejichž fáze dormance bývají dlouhé a je obtížné přivést semínka ke klíčení.

Procento klíčivosti lze za pomocí tohoto prostředku zvýšit o 10-90 % v závislosti na rodu či druhu semen. Někdy je zapotřebí celý proces indukce opakovat a teprve poté lze pozorovat podstatně lepší výsledky.

e-SHOP

O kaktusech

O masožravkách

Foto z cest

© 2013-2015 Kaktusy-masozravky.cz | Všechna práva vyhrazena Tvorba www stránek